۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
دکتر کرامت اله رحمانیان، دکتر محمد شجاعی و عبدالرضا ستوده موفق به انتشار مقاله ISI وQ1 شدند
دکتر کرامت اله رحمانیان، دکتر محمد شجاعی و عبدالرضا ستوده موفق به انتشار مقاله ISI وQ1 شدند
دکتر کرامت اله رحمانیان، دکتر محمد شجاعی و عبدالرضا ستوده موفق به انتشار مقاله ISI وQ1 با عنوان prevalence and clinical characteristics of metabolically unhealthy obesity in iranian adult population در مجله DIABETES METABOLIC SYNDROME AND OBESITY- TARGETS AND THERAPY با ایمپکت فاکتور(ضریب تاثیر) 3.319 شدند.دکتر کرامت اله رحمانیان، دکتر محمد شجاعی و عبدالرضا ستوده موفق به انتشار مقاله ISI وQ1 با عنوان prevalence and clinical characteristics of metabolically unhealthy obesity in iranian adult population در مجله DIABETES METABOLIC SYNDROME AND OBESITY- TARGETS AND THERAPY با ایمپکت فاکتور(ضریب تاثیر) 3.319 شدند.

این مقاله درباره شیوع و عوامل تعیین کننده اختلال متابولیکی بر اساس شاخص توده بدنی (BMI) در بزرگسالان است در صورتی که فردی حداقل دو مورد از 4 معیار فشار خون بالا، قند خون بالا، تری گلیسیرید بالا و کاسترول HDL پایین داشته باشد اختلال متابولیکی (METABOLICALLY UNHEALTHY) گفته می شود.

شیوع چاقی در سطح جهان در حال افزایش است و عاملی مستعد کننده برای عوارض و مرگ و میر است. همچنین اختلال متابولیک حالتی خطرناک برای سلامتی است. افراد دچار این حالت میزان خطر بیشتری برای ابتلاء به بیماری های مرتبط با رسوب چربی در دیواره سرخرگ ها به خصوص عروق کرونر قلب دارند.

دکتر رحمانیان رئیس دانشگاه و دکتر صلح جو معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در پیام هایی جداگانه این موفقیت را به ایشان تبریک گفتند.
 
تاریخ:
1398/12/05
تعداد بازدید:
337
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal